LIGA ROMÂNEASCĂ

Punctele spun o poveste.

Rezultate verificate, un clasament transparent și o galaxie întreagă de posibilități.

Liga România · Sezonul 1

Campion: Branea

16jucători
34jocuri încheiate

Clasamentul de calificare

Doar jocurile de ligă încheiate și aprobate din etapa regulată intră în clasament. Finalele sunt afișate separat în arhiva jocurilor.

LocJucătorPuncteJocuriVictoriiVictorii %VP mediu
01BBranea♛60022627,3%8,2
02JJarod56223521,7%8,2
03HHektor52418422,2%8,6
03IIoan52428414,3%7,3
05EEdi48618316,7%8,2
06KKeyser47014321,4%8,3
07AAdrim3908112,5%8,5
08CCiupi3621516,7%7,5
09QQuacky3441516,7%6,2
10LLyxye3347228,6%7,9
10SSyll3349111,1%8,1
12ZZuicky2959111,1%7,9
13VVladC2937114,3%7
14TTitelandru1764125%7,3
15MMorthai96500%5,8
16TTonoSmen46200%6,5

Maximum 600 de puncte

Cum se calculează punctele

Punctajul unui joc este suma dintre punctele pentru VP și punctele pentru poziția finală. În clasament intră cele mai bune șase jocuri. Egalitățile păstrează același loc.

Puncte de victorie (VP)

VP012345678910
Puncte în ligă00136101624344668

Poziția finală

Loc123456
Puncte în ligă32168421
10 VP 68+LOCUL 1 32=100 Puncte în ligă